Ѕирнете во раскошниот апартман на Мерилин Монро (ФОТО)

55

Кога не престојувала на Западниот брег, познатата актерка Мерилин Монро целото слободно време го поминувала во раскошниот апартман во Лос Анџелес, кој е достапен за издавање и за купување.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Оваа раскошната вила во шпански стил е воедно и првиот имот во сопственост на легендарната филмска дива.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Мерилин Монро која е симбол на најгламурозниот период на Холивуд покрај летниковецот во Њујорк поседувала и раскошен апартман во Њујорк.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Таа кога не била на Западниот брег, своето слободно време го поминувала во раскошниот апартман кој ќе ве маѓепса на прв поглед затоа што нуди неверојатен простор надвор, затоа што потсетува на мала ботаничка бавча.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Овој огромен стан со четири спални соби и два тоалети месечно се издавал за 27.500 долари.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Иако овој стан по смртта на Мерилин имал и други станари, голем дел од оној мебел што го поседувала актерката е зачуван и задржан. Покрај Мерлин, овој стан имал уште неколку славни станари како Милтон Грин, Бет Дејвис и Ирвинг Берлин.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.