Жителите на Ченто не сакаат зависници во нивната поликлиника, најавуваат протест в сабота

Како што е најавено во креираниот настан на социјалните мрежи, жителите не се согласуваат со одлуката за давање метадонска терапија во поликлиниката во оваа населба.

-Во сабота во 11:00 часот ќе се оддржи граѓански протес против одлуката на Министерството за Здравство, за давање на метадонска терапија во Поликлиника Ченто. Протестот ќе се одржи пред влезот поликлиниката, стои во објавата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.