Жителите на општина Аеродром: Како да го спречиме населувањето на бегалци, слуша ли некој?

453

Граѓаните на општина Аеродром се се` позагрижени поради Националната стратегија која ја предложи Владата на СДСМ и Министерството за труд и социјална политика, која предвидува изградба на згради за бегалци близу зградата на ФФМ.

Аеродромци предупредуваат дека веќе се прават и планови за изградба на населба за бегалци во нивната општина.

-За жал, изгледа дека веќе се прават и планови за изградба на населба за бегалци во Аеродром. Како да го спречиме ова луѓе?? Слуша ли некој???, се вели во постот на социјалната мрежа Фејсбук, на групата Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.