Златко Далиќ останува селектор на Хрватска до 2026 година

Најуспешниот селектор во историјата на хрватската фудбалска репрезентација, Златко Далиќ ќе остане на чело на националниот тим и во следните две години.

Човекот со кој селекцијата на Хрватска на последните два Мундијали успеа да стигне до второто и третото место денеска ја продолжи соработката до Европското првенство што ќе се одржи во 2024 година.

Далиќ на клупата на Хрватска седна во 2017-тата кога го наследи Анте Чачиќ кој беше сменет по што почна новото поглавје во историјата на репрезентацијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.