Знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот сексуален живот „загорел“

Сексуалната монотонија не прашува кога ќе затропа на врата, а многу често се појавува пред да станеме свесни за тоа. Тогаш се јавува незадоволството, депресијата и лошото расположение кои се пресликуваат на сите животни полиња. Не велат за џабе дека квалитетниот секс е еден од основните темели на убавиот живот.

Ова се знаци кои укажуваат дека е време да го оживеете својот сексуален живот за конечно да се насмеете:

Не паметите кога последен пат сте воделе љубов надвор од креветот.

Бојата на косата ја менувате почесто од секс позите.

Играчките за секс се идеален подарок за пријателките и за родендени или други случувања.

Предиграта трае колку и барањето кондом.

Шлаг, овошје и слична храна е резервирана само за фрижидер.

Вашата најсексапилна техника на заведување е соблекување на градник.

Сексот на брзина станал норма.

Синоќа речиси започнaвте со акција, но беше студено за да се соблечете, а и на телевизијата имаше одличен филм.

Нема шанса да го наместите алармот половина час порано поради утрински секс.

Не се сеќавате кога последен пат се впуштивте во играта самозадоволување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.