Знамиња на половина копје – Нови Сад тагува за Балашевиќ

123

Денот на погребот на големиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ ќе биде прогласен за Ден на жалост во Нови Сад, пишуваат регионалните медиуми.

Во знак на жалост, светлата на Градското собрание во Нови Сад беа исклучени.

Вечерва во овој град знамињата беа спуштени на половина копје.

Во Нови Сад, обожаватели, пријатели и соседи се собраа пред куќата и на плоштадот Слобода за да се збогуваат со Балашевиќ.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.