Зои Блаж му кажа „да“ ракометарот Матијашич: За нашата разделба зборуваа само нетокму луѓе

1142

Словенечкиот ракоемтар Тадеј Матијашич по четири години врска ја побара македонската поп пејачка Зорица Блажева.

-За нашата разделба зборуваа само нетокму луѓе, токму така би ги нарекла. Јас и Тадеј многу добро знаме која сум и чија сум, а од сега сум идна сопруга на мојот Тадеј најдобриот и најубавиот маж на светот. Запросувањето се случи во Германија пред десетина дена, кажав ДА на човекот кој што ме прави да се чувствувам посебна, вели Зорица за весникот Вечер.

Нивната љубов се родила во Македонија додека Матијашич играше во Металург.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.