Зоран Милевски – Кичеец на 12 октомври оди во затвор

108

Зоран Милевски – Кичеец нa 12 октомври треба да се појави во затворот Шутка, објави Алсат.

Упатниот акт го примил и треба да ги одлежи трите години затвор досудени во случајот „Рекет”.

Нема информација дали тој ќе бара одложување на казната. Кичеец беше осуден во „Рекет“ откако призна вина за изнудата на над еден милион евра од бизнисменот Орце Камчев.

Освен него во овој случај осудени се и Бојан Јовановски – Боки 13 на девет години затвор како и поранешната шефица на Специјалното обвинителство, Катица Јанева која доби седум години затвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.