Зошто Специјалното јавно обвинителство бара предмети на секои 15 дена?

Ваквото однесување се повеќе наликува како однесување во фунција на опозицијата, бидејќи таквите постапки освен како ПР, немаат никаква суштинса фунција.  Медиумите веќе пишува за преклоупувањето на ставовите на СЈО и најголемата опозициска партија СДСМ.

Тие отворија сомнеж дека специјалното јавано обвинителство ќе се користи како простор за партиски вработувања на СДСМ, а во таа насока говори и податокот дека Јанева побарала дури 30 телохранители, иако со толкава бројка не располагаат ниту Владимир Путин и Барак Обама.

Медиумите објавија и сомнителна поврзаност помеѓу изјавата на Заев дека првите обвинителни акти треба да се очекуваат пред нова година и најавата на Јанева дека првите резултати од нејзината работа ќе бидат видливи на 15 декември.

Токму СДСМ беше единствената партија која се стави во заштита на Јанева откако медиумите како скандалозен го оценија финансискиот, работниот и персоналниот план.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.