понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

До 10 часот гласале 9.49 отсто од избирачите

dik

Последни вести

До 10 часот утринава, гласале 9,49 отсто од избирачите, соопшти ДИК.

Процентот на излезност е извлечен од 95 отсто обработени од вкупниот број на избирачки места.

Гласање според изборните единици до 10 часот :

ИЕ1 – 11, 05 отсто

ИЕ 2 – 9,70 проценти

ИЕ 3  – 11, 36 отсто

ИЕ 4  – 11, 24 проценти

ИЕ 5 – 9, 05 отсто

ИЕ – 6, 10проценти

 

Најчитани вести