Магазин

Ова е најубавата жена на светот за 2015 година (ФОТО)

Ова е најубавата жена на светот за 2015 година  (ФОТО)
Ова е најубавата жена на светот за 2015 година

Миреја Лалагуна Ројо од Шпанија е новата „Мис на светот“. Натпреварот за најубава жена на светот се одржа синоќа во Кина.

m

 

Софија Никитчук е прогласена за прва придружничка, а Марија Харфанти од Индонезија го освои третото место на изборот на кој учествуваа 114 девојки.

Инаку, овој натпревар предизвика контроверзии бидејќи Кина и’ забрани на претстваничката на Канада да учествува.

mi

Таа јавно ја критикувала кинеската верска политика, а како што кажала, кинеските безбедносни агенти го посетиле нејзиниот татко по нејзината победа на натпреварот за Мис на Канада, „во обид да ја заплашат.

mis-svet6-640x427 (1)

miii