Крими хроника

Нападната сопственичка на менувачница во Охрид

Нападната сопственичка на менувачница во Охрид
Нападната сопственичка на менувачница во Охрид
Во Охрид во обид за грабеж, вчера физички била нападната сопственичката на менувачница „Васко М“,во ТЦ-Амам лоциран на улицата Македонски Просветители.

Како што соопшти МВР, вчера во 18.10 часот во ТЦ-Амам во менувачница „Васко М“, две непознати лица влегле внатре и едно од нив со рака ја удрил сопственичката Н.М..

Откако таа викнала, дошол нејзиниот сопруг, а лицата побегнале не одземајќи ништо од менувачницата.

СВР-Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителите.