понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 2

Аеродром и Гази Баба во понеделник без вода

Без водоснабдување во понеделник  ќе  останат дел од  корисниците  од  булевар „Србија“ број 1 во општина Аеродром и  улица „Перо Наков“, „Тинекс“, објектот на „Годел“, „Газела“, “Мак Оил“ бензизнска пумпа во општина Гази Баба,  во време од  9 до 14 часот.

вода

Поврзани вести

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради поставување водоводен приклучок од  Ф1 00 мм на булевар „Србија“ број 1.

Најчитани вести