петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Алек Болдвин уапсен поради возење велосипед во погрешна насока

Полицијата го сопрела актерот бидејќи возел во спротивен правец на Петта авенија, му ставиле лисици и го привеле.

alek.jpg500

Последни вести

Поради пребрзо возење во погрешна насока со велосипед и не носење лична карта, уапсен е американскиот актер Алек Болдвин.

Полицијата го сопрела актерот бидејќи возел во спротивен правец на Петта авенија, му ставиле лисици и го привеле.

Неименуван извор за „Ин тач“ изјавил дека полицајките го запреле бидејќи возел велосипед во погрешна насока. Кога полицајката му побарала лична карта тој ја немал кај себе. Полицајките го привеле поради недолично однесување.

Според изјавите на очевидци 56-годишниот актер бил смирен и не зборувал при приведувањето.

Тој е  пуштен на слобода, но, не се знае дали против него ќе биде поднесена некаква прекршочна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести