петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

АМСМ: Возете внимателно поради маглата и влажните коловози

Почитувајте ја поставената сигнализација и прилагодете ја брзината според условите на патот

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите  патишта низ земјата се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Појава на магла со видливост од 20 до 100 метри има во Кочани, Штип, ,Сарамзалино, Велес, Кула, Петровец, Тетово, Гостивар, Стража,Прилеп, Битола, Куманово, Страцин, Охрид и Струга.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести