петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Автобус се заби во куќата на Цеца Ражнатовиќ!

Столбот на куќата бил урнат, причинетата штета е голема и на автобусот и на куќата. Автобусот го урнал столбот на куќата и запрел на блискиот паркинг. Двајца патници се полесно повредени.

foto

Последни вести

Вистинска драма се одвивала синоќа во улицата Љутице Богдана во Белград. Најверојатно поради лошите услови на патиштата, кои ги предизвика снегот, возачот ја изгубил контролата над градскиот автобус, и удрил во ќуката на српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ.

Столбот на куќата бил урнат, причинетата штета е голема и на автобусот и на куќата. Автобусот го урнал столбот на куќата и запрел на блискиот паркинг. Двајца патници се полесно повредени.

 

Фото: Блиц.рс

Најчитани вести