недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Бодибилдерот Мики Нечкоски главна фаца на фитнес натпревари во Австралија

miki

Последни вести

Бодибилдерот Мики Нечкоски од Прилеп ги освои речиси сите титули во фитнес натпреварување под 30 години во Австралија.

Тој заминал на школување во Сиднеј пред десетина години.

Таму ја открил својатанова страст. Последниот голем успех му се случи пред десетина дена на најголемото натпреварување во сезоната, АНБ (Австралиско-азиски природен бодибилдинг) „Азија Пацифик интернешнал“.

Претходно ја освои и најдобрата титула за Сиднеј. Три од три натпревари се завршени. Се пласирал втор еднаш и прв двапати и презадоволен е од постигнатото.

Извор: Дневник.мк

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести