среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Божик неработен за сите граѓани

hitportal-bozik

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 7 јануари 2015 година (среда), Божик, првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, им го честита Божик на граѓаните од православната вероисповед.

Најчитани вести