Македонија,Крими хроника

Чаирчанец нападнат на улица

Триесетгодишниот Е.И. од Скопје вчера на улицата „Пушкарска“ бил физички нападнат од страна на скопјанецот А.М.(38).

А.М. го удрил со една тупаница во пределот на лицето. До физичкиот напад е дојдено поради нерасчистени имотно правни односи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.