понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Чаирчанец нападнат на улица

tepackaslik

Последни вести

Триесетгодишниот Е.И. од Скопје вчера на улицата „Пушкарска“ бил физички нападнат од страна на скопјанецот А.М.(38).

А.М. го удрил со една тупаница во пределот на лицето. До физичкиот напад е дојдено поради нерасчистени имотно правни односи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести