четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Црвен крст со свој клуб во училиштето „Димитар Влахов“

Со оваа активност започнува имплементациајата на проектот „Создаваме заедно“ преку кој ќе се реализираат низа активности

crven krst

Последни вести

Црвен крст на град Скопје денеска во просториите на Државното училиште за рехабилитација на деца и младинци – „Димитар Влахов“ ќе отвори свој клуб.

Со оваа активност започнува имплементациајата на проектот „Создаваме заедно“ преку кој ќе се реализираат низа активности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести