среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дали Заев ќе ги уценува граѓаните со материјалите што ги има?

Некои луѓе за себе ќе ги добијат папките, кои нема да бидат објавени, а потоа, на крајот јавно ќе го уништиме целиот материјал, рече Заев при гостувањето во 24 Анализа.

2015-02-11_21.42.07_thumb_medium400_220

Последни вести

Скандалозно, со невидена лефтерност опозицискиот лидер Зоран Заев во вечерашното интервју на 24 вести изјави дека на некои луѓе ке им подели папки со неовластено снимените материјали, а наводно потоа ќе го уништел материјалот, пишува Курир.

– Некои луѓе за себе ќе ги добијат папките, кои нема да бидат објавени, а потоа, на крајот јавно ќе го уништиме целиот материјал, рече Заев при гостувањето во 24 Анализа.

Ова не е ништо друго освен уцена, коментираат експертите. Според нив, на овој начин Заев сака со поделување на материјалите да ги држи во заложништво и под постојана уцена лицата на кои ќе им ги подели неовластено стекнатите и поседувани материјали, кои би требало да бидат под постојана закана дека тие материјали би биле објавени доколку тие не се покоруваат и не ги следат слепо желбите на Заев.

Експертите коментираат дека оваа порака пред се’  е насочена кон сопартијците и коалиционите партнери на Заев, кои на тој начин би станале обични марионети во рацете на струмичкиот градоначалник.

Најчитани вести