вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 3

Ден на жалост во Војводина

Покраинската Влада на Војводина вчерашната седница одлучи за денеска да прогласи Ден на жалост по повод трагичниот настан во општината Житиште.

srpska-policija-640x427

Поврзани вести

Покраинската Влада на Војводина вчерашната седница одлучи за денеска да прогласи Ден на жалост по повод трагичниот настан во општината Житиште.

Во пукотницата која се случи влера изутрина, во кафулето „Макијато“ во Житиште, кај Зрењанин, пет лица беа убиени, а 20 повредни.

 

Најчитани вести