петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Десет неверојатни фотографии од неродени животни

Зачудувачки фотографии направени со помош на напредна технологија.

bebemece

Поврзани вести

Прекрасни фотографии на мали животни додека се’ уште се во утробата на мајка си.

Snake

Овие фотографии се дело на продуцентот Петар Чин кој искористил комбинација од ултразвучни скенери, мини камери и компјутерска графика за да ги создаде овие необчни, за некои дури и морбидни фотографии.

Dolphin

Фотографии се издадни од страна на престижниот магазин „ National Geographic“ во специјалната едиција „Во утробата“.

Tiger shark

Unborn Bats

Leopard

Penguin

Chihuahua

Horse

Lemon shark

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести