петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

Детето што падна од седми кат во Аеродром е вон животна опасност

Девојчето паднало кога се наведнало од прозорецот но за среќа при падот се заплеткало во телефонските кабли и гранките од дрвјата, со што се амортизирал падот.

zgrada-640x427

Последни вести

Четиригодишното девојче кое вчера падна од седми кат од зграда во Аеродром е надвор од животна опасност.

Девојчето има повреди на градниот кош и карлицата. Од одделот за интензивна нега, таа е пренесена на детското одделение.

Детето паднало кога се наведнало од прозорецот но за среќа при падот се заплеткало во телефонските кабли и гранките од дрвјата, со што се амортизирал падот.

Според информациите од сведоците на настанот, друга олеснителна околност било тоа што девојчето не паднало на глава, туку на страна, поради што се здобило со скршеници на градниот кош и карлицата.

 

Најчитани вести