петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дипломатски турнир во тенис

Турнирот е во организација на Министерството за надворешни работи, а како што соопштуваат оттаму, учество во турнирот ќе земат претставници од дипломатско-конзуларните претставништва и странските мисии во земјава, како и вработени во Министерството за надворешни работи.

mnr

Поврзани вести

Дипломатите во Македoнија утре ќе играат тенис. Турнирот е во организација на Министерството за надворешни работи, а како што соопштуваат оттаму, учество во турнирот ќе земат претставници од дипломатско-конзуларните претставништва и странските мисии во Република Македонија, како и вработени во Министерството за надворешни работи на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести