среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Добра вест за возачите: Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините поевтини за еден, дизелот за денари и половина.

benzinska pumpa

Поврзани вести

Добра вест за сите возачи доаѓа од Регулаторната комисија за енергетика, од каде што информираат дека бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за 1,50 денари за литар.

Од ноќеска на бензинските пумпи ќе се точи поевтин бензин за еден денар, додека дизелот ќе биде поевтин за 1,50 денари. Па така, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 77,50 денари за литар, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 79 денариу за литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство изнесува 57,50 денари за литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,50 денари за литар и ќе чини 68,50 денари за литар.  И цената на мазутот се намалува, па ќе изнесува 39,384 денари за килограм.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести