петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Џон Кери паднал од велосипед и скршил нога

john-kerry_3236590b

Последни вести

Државниот секретар на САД, Џон Кери, се повредил при пад од велосипед во францускиот департмент От Савоа на границата со Швајцарија и е хоспитализиран во Женева, објави МИА.

– Кери најверојатно скрши нога, но е во стабилна состојба – изјави портпаролот на Стејт департментот Џон Карби.

Кери со медицински хеликоптер бил одведен до Женевската универзитетска болница.

Најчитани вести