Магазин

Ефикасен домашен лек за синуси

Ефикасен домашен лек за синуси
Ефикасен домашен лек за синуси

Оние кои имаат проблем со синусите знаат што се можат да предизвикаат. Ако сте еден од нив, веруваме дека сте пробле речиси се’, но ако ништо не ви помогнало еве уште еден домашен лек, кој можеби ќе ви помогне токму вас.

Потребни состојки:

1 мала чаша мед

1 мала чаша сок од лимон

5 до 7 ротквици

1 мала главица црвен кромид

6 чешниња лук

Начин на подготовка:

Добро измијте ги зеленчуците и исечете ги на четвртинки, па ставете ги во блендер. Потоа додадете ги останатите состојки и повторно изблендирајте. Смесата ставете ја во тегла и оставете ја фо фрижидер.

Користење

Возрасни земаат околу 2 супени лажици на ден. За децата се препорачува максимум 1 супена лажица дневно. Првите резултати ќе ги забележите само по 24 часа.