понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Експлозија во сириска болница, 25 луѓе загинаа

Сириската армија навлезе во Рака, бастионот на ИД

Сириската армија навлезе во Рака, бастионот на ИД

Последни вести

Резервоар за гориво експлодира во болница во сирискиот град Камишли, при што загинаа 25 луѓе меѓу кои и деца, објави МИА.

Во експлозијата повредени се 30 лица.

Локален курдски претсатвник изјави дека експлозијата се случила за време на вакцинирањето на деца против детска парализа.

Се уште не е познато што ја предизвикало екплозијата.

Камишли се наоѓа во североисточна Сирија и претежно е населен со Курди.

Најчитани вести