сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Ешли Кол е најблиску до Олимпико

e

Последни вести

Џонатан Барнет, агентот на поранешниот репрезентативец на Англија и поранешен фудбалер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Ешли Кол, потврди дека остварил контакт со раководните лица на италијанскиот клуб Рома, но и дека на нивната адреса пристигнале неколку примамливи понуди.

“Каква е моменталната ситуација околу иднината на мојот клиент? Моментално преговараме со неколку клубови, но ниту еден од нив не се натпреварува во англиската Премиер лига. Поконкретна информација ќе имаме за неколку дена. Моментално само преговараме. Точно дека имам контакт и со челниците на Рома, но ништо не е дефинирано”, изјави агентот на офанзивниот лев бек.

Италијанските медиуми пак се убедени дека Кол до крајот на оваа недела ќе биде претставен како најнова аквизиција на Рома, а со потпишувањето на понудениот 2-годишен договор, Кол ќе си осигура неделна плата од 40 илјади евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести