недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фарид награден за одличните игри во Денвер

farid

Поврзани вести

Крилото Кенет Фарид на Денвер Нагетс го продолжи договорот со клубот за 5 години, а ќе инкасира вкупно 60 милиони долари.

Иако веста утрово беше објавена од американските медиуми, нема официјална потврда ниту од клубот, ниту од кошаркарот.

Кенет Фарид се прикажа во одлично светло и за репрезентацијата на САД за време на Светското првенство во Шпанија ова лето, кое заврши со триумф на Американците. Кошаркарот на Денвер беше избран и во идеалниот тим на турнирот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести