среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Фаворитите на Груевски стигнаа до финале

intervju_gruevski_g_3

Поврзани вести

Германија и Аргентина ќе играат во финалето од Светското првенство во Бразил кое ќе се одигра во недела.

„Нема да имам многу време да гледам фудбал имајќи ги предвид обврските. Можеби делови од неколку натпревари, евентуално финалните натпревари и тоа ќе биде се. Не можам да прогнозирам кој ќе победи, нема да навивам посебно за никого, како фаворити ми се истакнуваат Аргентина и Германија,“ рече Груевски пред стартот на СП.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести