четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 53

ФОТО: Демонстранти ја демолираа Канцеларијата на Иванов

kancelarija-1

Последни вести

Група демонстранти кои пред малку се упатија кон главниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ откако претходно протестираа пред Канцеларијата на претседателот Иванов во центарот на Скопје.

Пред главниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ има силно полициско обезбедување.

kancel-640x496

Група демонстранти излегоа на протест против денешната одлука на претседателот за аболицирање на политичарите кои кривично се гонат и со јајца ја нападнаа и демолираа народната канцеларија на претседателот Ѓорѓе Иванов, на Рекорд, која беше под силно полициско обезбедување.

Најчитани вести