Македонија

ФОТО: Сообраќајка во Кисела Вода

ФОТО: Сообраќајка во Кисела Вода

Во скопската населба Кисела Вода, попладнево се случи сообраќајка во која  учествувале две возила.

Од СВР Скопје информираат дека во несреќата учествувале „Хјундаи“ и „Опел“, двете возила со скопски регистерки таблички.

Според досегашните информации, нема повредени лица.

ФОТО: Курир