вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

ФОТО: Споделете ги овие фотографии за да дознаеме кој е среќниот пар

1

Последни вести

Посетител на Плоштадот Свети Марко во Венеција овековеил запросување и сег сака да го пронајде овој пар за да им ја даде фотографијата, бидејќи единствено само тој има направено фотогафија во дадениот момент.

„Драги пријатели, потребна ми е вашата помош“.

На овие две фотографии е среќниот пар, на чие запросување случајно присуствував и направив фотографии.

2

Им честитав, но забравив да гипрашам како се викаат и од каде се…за да им ги пратам фотограиите кои веројатно само јас ги имам направено.

Имам идеја овие две фотографии да се раширам на интернет за конечно да дојдам до среќниот пар.  Однапред им благодарам на сите кои ќе ја споделат оваа приказна со своите пријатели“, ова е текстот кој го напишал човекот кој ги направил фотографиите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести