петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Тројца загинати во стаотна несреќа во Србија

nesreka

Поврзани вести

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа која вчера се случила во Србија, кај Крушевац. Пожарникарите морале да го сечат автомобилот за да ги извадат телата.

Во несреќата, како што пишуваат српските медиуми загинале Г.Ј. (42), Д.С. (41) и Д.М. (45), додека со тешки повреди се здобила 34 годишната Ј.И. која била пренесена во Ургентниот центар во Белград.

nesreka1

Несреќата се случила кога автомобилот „Фиат“, во кој се наоѓале загинатите и повредената, претекнувал, по што директно се судрил со камион.

Српските медиуми пишуваат дека тројцата загинати во страотната несреќа биле вработени во Безбедносната информативна агенција (БИА) на Србија.

Најчитани вести