ФОТО: Заев поздравува гордо со поздравот на УЧК

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице, пишува „Курир“.

bekimaliu

Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се фотографираше со доушник и поддржувач на терористите. Заев поздравуваше гордо со поздравот на УЧК.

Окезен од уши до уши, како недозреан правеше слики, селфија, се смееше додека целата држава ги оплакуваше загинатите и повредените полицајци, а 8 фамилии се завиени во црно и уште 37 припадници на полицијата се ранети.

selfi-1 thumb medium500 282

selfi thumb medium500 282

Вака накратко може да се опише посетата на Заев на кумановската Дива населба, во срамен обид за добивање на некој ситен политички поен ја револтираше целата јавност на која веќе и е преку глава од однесувањето на овој човек кој во време на Ден на жалост парадира како кловн и потпалува меѓуетнички тензии.

Да се сликаш со човек кој претходниот ден преку својот Фејсбук статус оддаваше информации за позициите на македонските специјалци и на тој на чин ги информираше терористите за рспоредот на безедносите сили, како што Заев се сликаше со Беким Алиу, е гнасно и срамно велат граѓаните.

Човекот кој е сликан со Заев додека траеше полициската акција ги сликал полицајците и истите информации ги објавувал на фејсбук за да може да ги видат терористите.

za113 1

50 полицајци се пред маркетот пишува Алиу кој се сликаше со Заев

Алиу во текот на полициската акција гордо навиваше терористите да убијат уште некој полицаец и тоа го пишуваше на фејсбук и навиваше за тоа, давајќи им голема подрршка на терористите

za114

Заев не застана тука. Гордо позираше со знакот на УЧК, подигнати два прста, и тоа само во обид да обезбеди присуство на албанците на неговите протести на 17 мај каде што се најавува црно, крваво и пеколно сценарио каде што не се исклучува и нов обид да се нападне полицијата, дури и со огнено оружје.

prsta

И додека во Македонија имаше три погреба, и целата држава беше во траор, Заев окезен од уши до уши, се шеташе како кловн по Дивата населба, без грам тага и сочувство до семејствата на загинатите, видно расположен како да се радува на човечката смрт. Правеше селфија, викаше и се смееше, позираше како фото модел.

Срамно!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.