понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Зајачица родила „мали слончиња“

20140513114247_244440

Последни вести

Зајачица на една фарма во Газа родила младенчиња кои потполно наликуваат на друг вид животно, односно на слон!

Ебу Мур истакнува дека од 11 младенчиња, три се родени со мала сурла, големи уши и кратко опавче. Одгледувачот бил фрапиран кога ги видел „малите слончиња“.

Директорот на Ветеринарскиот уред на палестинското Министерство за земјоделство и сточарство, Зекирија ал Кефарин тврди дека овој феномен најверојатно е поврзан со некое заболувње на женката, кое предизвикало генетско нарушување кај младенчињата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести