вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Германски фудбалер починал откако се полеал со студена вода

Штефан бил пронајден мртов во неговата канцеларија и по обдукцијата се утврдило дека доживеал мозочен удар, а причината била полевање со студена вода.

fudbaler-tragedijaa

Последни вести

Поранешниот германски фудбалер Штефан Клем починал од мозочен удар кој бил предизвикан со полевање со студена вода.

Клем (48), кој во младоста играл фудбал во пониските германски лиги, во крајот на август се приклучил на студениот предизвик и се полеал со студена вода.

Тој се полеал со четири канти студена вода со цел собирање донации за лечење на болеста АЛС.

Потоа со денови се жалел дека не се чувстува добро.

– Штефан се жалеше на болки во вратот и во грбот. Не бевме загрижени, бидејчи тој често работи на компјутер – коментираа неговите пријатели.

Штефан бил пронајден мртов во неговата канцеларија и по обдукцијата се утврдило дека доживеал мозочен удар, а причината била полевање со студена вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести