среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Пекинг

До победата, Ѓоковиќ стигна по еден час и 38 минути откако ги доби двата сета со 6:3 и 6:4.

noleee-500

Последни вести

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на тенискиот турнир што се игра во Пекинг, откако во полуфиналето го победи Британецот Енди Мареј.

До победата, Ѓоковиќ стигна по еден час и 38 минути откако ги доби двата сета со 6:3 и 6:4.

Ѓоковиќ ќе игра во финалето со подобриот од мечот Томаш Бердих – Мартин Клижан, што се игра денеска во 13:30 часот.

Светскиот рекет број еден ќе се бори за третата по ред титула на овој турнир, а петта од 2009 година. Во 2011 година поради повреда на грбот, Ѓоковиќ не учествуваше на овој турнир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести