четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема полициска акција во Зеница, паднаа нарко-дилери

apsenje201322012577-1728x800_c

Последни вести

Седум лица се уапсени во голема полициска акција која утрово се спроведува на територијата на Зеница во Босна и Херцеговина.

Специјалната полиција извршила претреси во 10 различно објекти под сомнение за злоупотреба на дрога.

Според информациите кои ги објави Вјести, до сега пронајден е еден килограм „спид“ и околу половина килограм марихуана, но претресите се уште траат.

Најчитани вести