недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Голтнал отровна змија поради облог од 2 долари

snakebite

Последни вести

Завер Ратход (35) од источниот дел на Гујурат го убил рептилот фрлајќи камења по него, откако гризнал еден од неговите другари.

Неговите пријатели го провоцирале да ја изеде змијата за 100 рупии односно 2,42 долари.

Меѓутоа, веднаш после тоа паднал и бил пренесен во болница со тешки мачнини и гадења во стомакот.

Лекарите успеале да му ја отстранат содржината на отров од змијата пред да навлезе во крвта, за да не доведе до фатални последици по неговиот живот.

Храбриот Индиец успеал да ги избегне новинарите и медиумите кои го чекале пред болницата за да земат изјава од него, а лекарите не изјавиле за каков вид змија се работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести