вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гранати од Прва Светска војна пронајдени во битолско

gggranataaa

Поврзани вести

Педесет и шестгодишниот М.Д. вчера работејќи на пругата во село Кравари, битолско, пронашол три артилериски гранати од Првата Светска војна.

Истите се подигнати од лице место од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Најчитани вести