среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Грчева и Буралиева исклучени од СДСМ

solza-ljubica-buralieva

Последни вести

Солза Грчева и Љубица Буралиева се исклучени од СДСМ поради непочитување на одлуките на највисоките органи и тела на партијата.

Ваквата одлука е донесена на вечерашниот Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз каде, информираат од партијата, едногласно е усвоена Стратегијата за идно делување на СДСМ.

-Во сите дискусии во текот на вечерашната дебата на Централниот одбор беше потврдена цврстата решеност за спроведување на ставовите донесени на Конгресот на СДСМ – велат од СДСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести