понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Груевски на Стража купува мекици (ФОТО+ ВИДЕО)

Премиерот и министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски по агендата на настани во Охрид застанаа во ред да си купат мекица на култното место.

Груевски на Стража купува мекици

Груевски на Стража купува мекици

Поврзани вести

Денес на патот Кичево – Охрид, поточно на добро познатото место кај „Мекиците од Стража“ можеше да се забележи и премиерот Никола Груевски.

Фотографиите излегоа на социјалните мрежи, а премиерот бил фотографиран од случајни купувачи на „Мекиците на стража“, каде минувачи застануваат на пауза од пат да купат зa јадење.

mekici-1

Груевски предизвикал изненадување кај луѓето кои биле на самото место. Премиерот  и министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски по агендата на настани во Охрид застанаа во ред да си купат мекица на култното место.

И Груевски застана во ред за Мекиците од Стража 🙂

Posted by Brane Jakimoski on Thursday, November 12, 2015

И Груевски застана во ред за Мекиците од Стража 🙂

Posted by Brane Jakimoski on Thursday, November 12, 2015

Најчитани вести