четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Исчезнатото девојче од Демир Капија се врати дома

mkdpolicija3

Последни вести

Девојчето од Демир Капија кое се водеше за исчезнато, се врати дома.

Мајката на девојчето која го пријави нејзиното исчезнување синоќа се јавила во полиција и соопштила дека ќерката и се вратила.

Се уште не е познато каде било девојчето и која е причината поради која неколку дена беше исчезната.

Според првичните информации, според изјавите на нивни соседи, причината е банална. Имено, нејзиното семејство живее во Шведска, а во земјава дошле на годишен одмор.

Толку и се допаднала Македонија, што воопшто не сакала да се врати дома. Во четвртокот околу 23 часот излезе од дома и ја немаше до синоќа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести