петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Израел го нападна Хезболах

Воздушен напад над Хезболах.

izrael

Поврзани вести

Израелската армија го нападна  Хезболах на либанско-сириската граница.

„Израел извршил два  воздушни напади, а цел на нападот беше Хезболах на границата на Либија и Сирија”, изјавил  извор во либанскитае безбедносните служби, без детално објаснување.

Сириската опсерваторија за човекови права изјави дека цел на нападот бил „ракетна база” каде шиитската  армија заедно со сириската војска  се бори против сириските бунтовници.

ден извор на либанската армија изјави дека нападот најверојатно бил предизвикан на  либанската територија, но тоа не може да се тврди со апсолутна сигурност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести