вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јанакиески денеска во посета на охридската Капетанија

Mile-Janakieski

Последни вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска ќе оствари работна средба во Капетанијата на пристаништа, во општина Охрид.

Потоа, министерот Јанкиески, заедно со градоначалникот на Охрид, Никола Бакраческим ќе изврши увид на градежните работи на проектот за изградба на фекална канализација во населено место Лескоец, општина Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести