понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кабранов има време да пишува за Фифи, а нема време да одговори со кого и што дувал во 1 по полноќ?

aco-1-650x364

Последни вести

Пред некое време го објавивме постот на главниот уредник, или како што самиот се наракува раководител на проектот, на проопозицискиот портал „Либертас“, Ацо Кабранов, кој на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, го постирал следниов статус:

„Владе спиеш ли јас и Зоки дуваме“.

Screenshot-174

И покрај јавно поставеното прашање што тоа и со кого Кабранов дува во еден пополноќ, одговор нема. Уредникот на Либертас нема време за одговори на ваквите прашања.

Ама затоа има време за пишување, меѓудругото и за „високите признанија за особени заслуги“ што македонските трансексулци ги добиваат по комшиските „Паради на гордоста“.

Screenshot-92

Така на Либертас, порталот кого го уредува Ацо Кабранов осамна написот за нашата „гордост“ трансвестит Филип Јаневски – Фифи, кој вчера се закити со блескавата титула „Бамби под виножитото“.

Screenshot-76

За ќотекот на полицијата врз оние кои беа против геј парадата во Белград на Либертас нема ниту збор. Ама затоа Либертас пишува за „хулиганите“ кои фрлале димни бомби врз зградата на Б92, телевизијата која отворено се залага за еднакви права на сите граѓани без разлика на сексуалната ориентација.

Screenshot-124

Така е тоа… некој допрва е „Бамби под виножитото“, а некој … „капиталец под божилак“!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести