недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Камерун следен противник на Македонија

kamerun sleden protivnik

Поврзани вести

Познатата телевизиска станција Би-Би-Си, потврди дека учесникот на престојниот Мундијал во Бразил, селекцијата на Камерун ќе биде следниот противник на фудбалската репрезентација на Македонија.

Пријателскиот натпревар помеѓу овие две репрезентации ќе се одигра на 26-ти мај во Австрија, а Македонија ќе треба да ја „глуми” селекцијата на Хрватска која пак ќе му биде противник на Камерун во групната фаза на престојниот Мундијал во Бразил.

Ова ќе биде втор пријателски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Камерун, а првиот, што беше одигран во Скопје заврши со минимален триумф на гостинот од 1:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести